Alumni Profiles

Kate Acosta ’16
Kate Acosta ’16 
 
Joel Andrew ’16
Joel Andrew ’16 
 
Leila Arefi-Pour ’19
Leila Arefi-Pour ’19 
 
Bianka Atlas ’20
Bianka Atlas ’20 
 
Earl Blumenauer
Earl Blumenauer 
 
Gieri Bolliger
Gieri Bolliger 
 
Christopher Bolte ’21
Christopher Bolte ’21 
 
Anders Byrne ’20
Anders Byrne ’20 
 
Jerry Carleton ’07
Jerry Carleton ’07 
 
Maral G. Cavner ’18
Maral G. Cavner ’18 
 
Jessica Chapman ’21
Jessica Chapman ’21 
 
Ying Chen ’95
Ying Chen ’95 
 
Ana Ching ’21
Ana Ching ’21 
 
Ever Vimbai Chinoda ’17
Ever Vimbai Chinoda ’17 
 
Randy Christensen ’94
Randy Christensen ’94 
 
Emily Christiansen ’12
Emily Christiansen ’12 
 
Alice Collinson ’17
Alice Collinson ’17 
 
Dustin Combs ’12
Dustin Combs ’12 
 
Tara Cooley ’21
Tara Cooley ’21 
 
Robin Kundis Craig
Robin Kundis Craig 
 
Prisca Daka ’19
Prisca Daka ’19 
 
Rebeka Dawit ’21
Rebeka Dawit ’21 
 
Alice Di Concetto ’16
Alice Di Concetto ’16 
 
Cole Downey ’21
Cole Downey ’21 
 
Alena Eckhardt
Alena Eckhardt 
 
Dan Eller ’04
Dan Eller ’04 
 
Peter Esho ’21
Peter Esho ’21 
 
Daniel Fan ’19
Daniel Fan ’19 
 
Shawn Filippi ’99
Shawn Filippi ’99 
 
Jun Ge ’95
Jun Ge ’95 
 
Tony Gerrans ’19
Tony Gerrans ’19 
 
Gikui Gichuhi ’17
Gikui Gichuhi ’17 
 
Leigh Gill ’11
Leigh Gill ’11 
 
Diego Gutiérrez ’21
Diego Gutiérrez ’21 
 
Randy Haj ’12
Randy Haj ’12 
 
Chris Helmer ’74
Chris Helmer ’74 
 
Román D. Hernández ’00
Román D. Hernández ’00 
 
David M. Howitt ’94
David M. Howitt ’94 
 
Hira Jaleel ’20
Hira Jaleel ’20 
 
Olivier Jamin ’17
Olivier Jamin ’17 
 
Thomas Jatiko ’19
Thomas Jatiko ’19 
 
Rebecca Jenkins ’16
Rebecca Jenkins ’16 
 
Cameron Jimmo
Cameron Jimmo 
 
Paul Kadushi
Paul Kadushi 
 
Gladys Kamasanyu ’20
Gladys Kamasanyu ’20 
 
Jim Karani Riungu ’16
Jim Karani Riungu ’16 
 
Christina Lee ’20
Christina Lee ’20 
 
Melissa Lewis
Melissa Lewis 
 
Holly Martinez ’19
Holly Martinez ’19 
 
Leodis “Lee” Matthews ’73
Leodis “Lee” Matthews ’73 
 
Joseph Mayson ’19
Joseph Mayson ’19 
 
Kevin Minoli
Kevin Minoli 
 
Judy Muriithi ’19
Judy Muriithi ’19 
 
Rodah Ogoma ’19
Rodah Ogoma ’19 
 
Diego Plaza ’20
Diego Plaza ’20 
 
Matthew Preusch
Matthew Preusch 
 
Ravi Puri ’02
Ravi Puri ’02 
 
Sahana Ramdas ’19
Sahana Ramdas ’19 
 
Natalia Yegorova Robalino ’06
Natalia Yegorova Robalino ’06 
 
David Rosengard ’17
David Rosengard ’17 
 
Elizabeth Rosso
Elizabeth Rosso 
 
Phil Schiliro
Phil Schiliro 
 
Elizabeth Schmitt ’18
Elizabeth Schmitt ’18 
 
Lyudmila Shegay ’20
Lyudmila Shegay ’20 
 
Temba Allan Sitati ’18
Temba Allan Sitati ’18 
 
Maura Sullivan
Maura Sullivan 
 
Thane Tienson
Thane Tienson 
 
Alejandro Tosi ’04
Alejandro Tosi ’04 
 
Mark Tratos ’79
Mark Tratos ’79 
 
Dennis Treacy
Dennis Treacy 
 
Tess Vickery ’19
Tess Vickery ’19 
 
Nzioki wa Makau ’17
Nzioki wa Makau ’17 
 
Laura Warf ’12
Laura Warf ’12 
 
Amy Wilson ’18
Amy Wilson ’18 
 
Zihao Yu ’20
Zihao Yu ’20